Нікола Тесла - 5 нових динарів, СР Югославія, 1994.

Нікола Тесла (10 липня 1856,Хорватія — 7 січня 1943, США) — сербський та американський винахідник і фізик.

Походив із сербської сім'ї, згодом став громадянином США. Тесла найбільш відомий своїми винаходами у галузі електрики, магнетизму та електротехніки. Зокрема йому належать винаходи змінного струму, поліфазової системи та електродвигуна зі змінним струмом. Був ключовою фігурою при побудові першої гідроелектростанції на Ніагарському водоспаді. Одиниця вимірювання магнітної індукції в системі СІ названа на честь дослідника.

Біографія

Народився Нікола Тесла в селі Сміляни в Австро-Угорщині в сім'ї священика. Перший навчальний рік школи Ніколи Тесли був проведений в рідному селі, інші три - в Госпіче. Потім Нікола в 1870 році закінчив нижню гімназію і вступив у Вище училище. Після перенесення холери Тесла не став служити в армії.

 Захопившись електротехнікою, Нікола Тесла присвятив кілька років вивченню струму під час навчання в Грацькому технічному училищі. Потім недовго викладав у гімназії в Госпіче, став вчитися в Празькому університеті. Після першого ж семестру почав працювати. Спочатку Тесла служив в телеграфній компанії, потім у Континентальній компанії Едісона. Весь цей час Нікола Тесла прагнув створити електродвигун змінного струму.

 Після переїзду в США Тесла став працювати у Томаса Едісона. Але виконавши свою роботу з поліпшення електричної машини Едісона, Нікола не отримав обіцяних грошей і звільнився. Після цього в Ніколи Тесли було кілька дрібних підробітків. А потім він заснував за допомогою друзів свою компанію разом з лабораторією в Нью-Йорку. Після цього дослідник оселився в Колорадо Спрінгс, заснувавши там невелику лабораторію.

 На початку 20 століття Тесла отримав кілька патентів, створивши частотометр, електричний лічильник і багато інших винаходів. 1915 рік приніс в біографію фізика Нікола Тесла номінацію на Нобелівську премію.

 Від зламаних ребер після попадання під машину, Нікола захворів на запалення легенів, помер 7 січня 1943.

Цікаві відеододатки

https://www.youtube.com/watch?v=Bh-XA97-efM