Галілео Галілей - 2000 лір, Італія, 1973, 1976.

Галілео ді Вінченцо Бонаюті де Галіле́й (15 лютого 1564 — 8 січня 1642) — італійський мислитель епохи Відродження, засновник класичної механіки, фізик, астроном, математик, поет і літературний критик, один із засновників сучасного експериментально-теоретичного природознавства.

Вніс значні вдосконалення в конструкцію телескопа, а також за допомогою телескопічних спостережень довів правильність геліоцентричної теорії будови сонячної системи. Син музиканта Вінченцо Галілея.

Біографія

Народився 15 лютого 1564 року в Пізі. В цьому місті до 11 років проходило його навчання в школі. Потім він переїхав у Флоренцію, де навчався в монастирі бенедиктинців. Після цього Галілей вступив в Пізанський університет. Там протягом трьох років він вивчав медицину, геометрію, філософію, математику.

Будучи не в змозі оплатити навчання, повернувся до Флоренції, де незабаром познайомився з маркізом Монте.

Саме він сприяв надходженню Галілея у Болонський університет на роботу викладачем математики. Потім в біографії Галілея проходило викладання в Пізі, а пізніше в Падуанському університеті. Тут був один з найбільш плідних періодів для вченого. Праця «Механіка» Галілея вийшов у 1593 році. У ньому фізик Галілео Галілей описав свої дослідження падаючих тіл, маятника, висунув нові принципи руху, на противагу динаміці Аристотеля.

Завдяки своєму захопленню астрономією, Галілей довів істинність геліоцентричної моделі будови світу. Потім сам сконструював телескоп. Пристрасть Галілео Галілея до астрономії дозволила йому відкрити багато небесні об’єкти. До вченому приходить слава, визнання. Потім він переїжджає до Флоренції, стає радником при Тосканському дворі. Там коротка біографія Галілея також наповнена дослідженнями.

Філософія Галілея про устрій світу суперечить Святому писанню.

Пропагуючи вчення Миколи Коперника, він потрапляє під суд інквізиції, де змушений був вимовити текст зречення. Недовго пробувши в тюрмі, відправляється на батьківщину. Кінематика, опір матеріалів було описано в останньому праці Галілея «Бесіди і математичні докази двох нових наук». Галілей винайшов циркуль, гідростатичні ваги, термометр, мікроскоп, а також багато іншого.

Галілео Галілей помер 8 Січня 1642 року.

Цікаві відеододатки

https://www.youtube.com/watch?v=sk_q4XVgqq8&index=139&list=PLZg0G0kAY0ICB7aBdRJLtFRHSuPz4M0K-